Kaip išsirinkti namus, kad po 5 metų nenorėtumete naujų?

Dažniausiai žmonės įsigyja namus dar neturėdami vaikų, dėl šios priežasties labai būna sunku nuspręsti, kokie turės namai būti po penkerių ar dešimties metų, kad dar visiems jie dar tiktų. Savo ateities namus visi esame mintyse numatę, kur norėtume leisti savo laiką su šeimą, artimaisias, draugais.

Vieta. Infastruktūra. Gamta ar miestas? Dauguma nori namo prie ežero ar miško, bet nepamirškime, kad dažniausiai dirbame mieste, vėl turime įvertinti susisiekimo, transporto kamščių galimybės. Darželiai, mokyklos, ar šalia yra jos? Ar toli nuo namų, ar tinkamos jos jūsų vaikams.

Kaimynai. Jeigu šalia jau yra įsikūrę kaimynai, pabendraukite, susipažinkite su jais. Ypatingai, jei turite vaikų, tai pasižvalgykite, ar aplinkui jų būtų. Dažnai būna, kad persikelus nuotoliau nuo miesto, vaikams sunkiau surasti bendraamžių draugų. Taip pat yra statomų kvartalų, kur orientuojamasi ir skirstoma pagal gyventojų amžių, šeimos sudėtį.

Namo išplanavimas. Vienaaukštis, ar dviaukštis namas? Reikia atsižvelgti, kokio ploto sklype statomas namas, nes vienaaukštis užiima daugiau vietos. Tiek vienaaukščiai, tiek dviaukščiai namai turi savų pliusų ir minusų. Vieno aukšto name nereikia laiptų, kurie ir kainuoja kelis tūkstančius, taip pat patogu, nes viskas viename aukšte ir tokio namo apdailą yra lengviau atlikti. Dviaukščių namų pamatų ir stogo plotas yra mažesnis ir tai sudaro nemažą įtaką galutinei namo sąmatai. Labai svarbu įvardinti, kiek kambarių, sanitarinių mazgų reikėtų, palikti galimybę ateičiai nesunkiai perplanuoti kambarius, juos padidinti, ar sumažinti. Reikėtų atkreipti, kur būtų šiaurės, rytų, pietų ir vakarų kryptys, pagal jas patartina numatyti poilsio, veiklos erdves.

NT brokerė

Eglė Šeibak

Kitos naujienos

UAB Tieksta didelė patirtis komercinio NT nuomoje ir valdyme

UAB Tieksta priklauso apie 4000 kv. m. nuomojamo ploto, kurį sudaro administracinės, gamybinės ir sandėliavimo patalpos. Įmonės verslas yra augime, nes jaučiamas trūkumas nuomojamų patalpų įmonės klientams. Pilnai išnuomavus įmonės patalpas pradėjome nuomoti ir aptarnauti kitų savininkų nekilnojamą turtą.

Plačiau