3 pagrindiniai kriterijai, renkantis komercines patalpas

Su kiekvienu klientu, kuris kreipiasi į mane, ieškodamas savo veiklai patalpų, pradedame pokalbį nuo šių pagrindinių kriterijų:

Vieta – tai pirmiausias žodis, kurį išgirsta, ieškantis patalpų. Reikia atsakyti sau, kur pagal savo veiklą mums būtų tinkama įsikurti, kas turėtų būti šalia ar pakeliui. Jei vyksta prekyba, gal reikia arčiau miesto centro, o jei gamyba, tai gal atokiau nuo centro, nes jau tada reikia didesnių patalpų. Taip pat į kokią tikslinę auditoriją orientuojamės, kuo prekiaujame ar ką gaminame.

Plotas. Išplanavimas. Visada reikia atkreipti dėmesį, kiek pas jus dirba darbuotojų, naudojamų mechanizmų, pagal tai sprendžiama, kiek ploto ir kokių patalpų reikia. Iš patirties galiu teigti, kad didelę paklausą turi gamybinės patalpos kartu su administracinėmis, kad šalia būtų biuras ar bent jau netoli.

Išlaidos. Komunaliniai mokesčiai. Reikia nepamiršti, kad prie nuomos mokesčio prisideda ir papildomi, kaip komunaliniai (elektra, šildymas, vanduo, atliekos), taip pat gali būti apsaugos, aplinkos priežiūros, parkavimo mokesčiai. Visada reikia ir juos įsivertinti, kad tiksliai būtų įmanoma nustatyti, kiek nuomojamos patalpos jums kainuos.

NT brokerė

Eglė Šeibak

Kitos naujienos

UAB Tieksta didelė patirtis komercinio NT nuomoje ir valdyme

UAB Tieksta priklauso apie 4000 kv. m. nuomojamo ploto, kurį sudaro administracinės, gamybinės ir sandėliavimo patalpos. Įmonės verslas yra augime, nes jaučiamas trūkumas nuomojamų patalpų įmonės klientams. Pilnai išnuomavus įmonės patalpas pradėjome nuomoti ir aptarnauti kitų savininkų nekilnojamą turtą.

Plačiau

Kaip išsirinkti namus, kad po 5 metų nenorėtumete naujų?

Dažniausiai žmonės įsigyja namus dar neturėdami vaikų, dėl šios priežasties labai būna sunku nuspręsti, kokie turės namai būti po penkerių ar dešimties metų, kad dar visiems jie dar tiktų. Savo ateities namus visi esame mintyse numatę, kur norėtume leisti savo laiką su šeimą, artimaisias, draugais.

Plačiau